Serwis klimatyzacji - czynnik R1234YF

Szczegóły naszych usług

Posiadamy duże doświadczenie oraz nowoczesne maszyny i narzędzia, które  zapewniają sprawne i rzetelne wykonanie usług na najwyższym poziomie.  Zakres naszych usług to:

  • Okresowy przegląd klimatyzacji
  • Uzupełnianie czynnika oraz oleju w układzie
  • Diagnostyka i naprawa układu klimatyzacji
  • Czyszczenie i dezynfekcja klimatyzacji, układu nawiewowego oraz całego wnętrza samochodu.
  • Serwis klimatyzacji prowadzony jest przez inżyniera chłodnictwa i maszyn chłodniczych.


Uzupełniamy nowy czynnik chłodniczy R1234yf, który od 2017 jest obowiązkowo stosowany w nowych autach.


Wykorzystujemy profesjonalne urządzenie KONFORT 760R firmy TEXA, zgodne z restrykcyjnymi standardami producentów pojazdów.


Specjaliści rekomendują serwisowanie klimatyzacji przynajmniej raz na rok!

Szacuje się, że ubytek czynnika chłodzącego w układzie klimatyzacji zawiera się w przedziale od 10% do 20% rocznie. Wszystko zależy od stopnia sprawności układu i jego szczelności.

W ramach usługi uzupełnienia klimatyzacji czynnikiem R1234yf wykonujemy:   • Uzupełnienie czynnika chłodniczego R1234yf
  • Wymiana oleju w układzie klimatyzacji
  • Diagnostyka i sprawdzenie szczelności układu


Posiadamy duże doświadczenie oraz nowoczesne narzędzia, które zapewniają sprawne

i rzetelne napełnienie klimatyzacji. Serwis klimatyzacji prowadzony jest przez profesjonalnego inżyniera chłodnictwa i maszyn chłodniczych.Zastanawiasz się, czy w Twoim samochodzie jest już nowy czynnik R1234yf czy stary czynnik R-134a?


Rodzaj czynnika zależy od daty produkcji auta, ale też marki i modelu. Możesz sam spróbować sprawdzić rodzaj czynnika (nazwa powinna być widoczna na naklejce pod maską w miejscu nad chłodnicą) lub zrobimy to dla Ciebie my - podczas przeprowadzania napełnienia klimatyzacji.


Obsługa układu klimatyzacji z R1234YF oraz R-134a
Obsługa układu klimatyzacji z R1234YF oraz R-134a
Szybka realizacja
Szybka realizacja
Profesjonalny i nowoczesny sprzęt
Profesjonalny i nowoczesny sprzęt
Przeszkoleni specjaliści
Przeszkoleni specjaliści

Stacja do obsługi czynnika R1234yf


KONFORT 760R, jako stacja mogąca obsługiwać układy klimatyzacji na nowy czynnik R1234yf w naszym warsztacie, jest urządzeniem maksymalnie skutecznym i wygodnym. Jest to zautomatyzowana maszyna, za pomocą której nasi specjaliści od inżynierii chłodniczej, profesjonalnie i bezpiecznie napełnią klimatyzację czynnikiem chłodniczym R1234yf w Twoim samochodzie. Stacja umożliwia także wykonanie kontroli wycieków gazu ze zbiorników w trybie ciągłym. System urządzenia TEXA spełnia wymagania restrykcyjnych norm pod względem precyzji dzięki systemowi wspomagania precyzji pomiaru.


Dlaczego obecnie stosowany jest nowy czynnik R1234yf zamiast R-134a?


Producenci samochodów cały czas pracują nad jak najbardziej szczelnymi układami. Mimo tego użytkowanie aut powoduje powstawanie pewnych nieszczelności, przez które gaz chłodniczy wydobywa się na zewnątrz. Stosowanie nowego czynnika chłodniczego R1234yf ma na celu zmniejszenie użycia gazów, które w sposób negatywny wpływają na atmosferę. Czynnik R-134a zawiera fluor, który uszkadza warstwę ozonową naszej planety. Nowy czynnik chłodniczy R1234yf ma znacznie mniej szkodliwy wpływ na środowisko. 
Bezpiecznie i profesjonalnie przeprowadź serwis klimatyzacji w naszym warsztacie!