Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów

Zwykła, statyczna metoda wymiany oleju zapewnia jego wymianę jedynie w 30-50%. 

Dynamiczna wymiana oleju to 100% efektywności. 


W naszym zakładzie zwiększamy sprawność silników i oferujemy dynamiczną wymianę oleju w automatycznej skrzyni biegów. Skorzystaj z naszej profesjonalnej usługi wymiany oleju na maszynie Liqui Moly ATX 180. 

Zapewnij swojemu silnikowi pełną moc.

wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów

Profesjonalna dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów

Dlaczego warto postawić na dynamiczną wymianę oleju w skrzyni?

Całkowita wymiana oleju w układzie. Pełne usunięcie brudu i wypłukanie zanieczyszczeń ze skrzyni, chłodnicy i przekładni. 100% efektywności.
Całkowita wymiana oleju w układzie. Pełne usunięcie brudu i wypłukanie zanieczyszczeń ze skrzyni, chłodnicy i przekładni. 100% efektywności.
Profesjonalna obsługa zakładu Car Serwis przy użyciu specjalistycznej maszyny Liqui Moly ATX 180.
Profesjonalna obsługa zakładu Car Serwis przy użyciu specjalistycznej maszyny Liqui Moly ATX 180.
Gwarancja bezpieczeństwa Twojego samochodu i zapewnienie maksymalnej sprawności silnika.
Gwarancja bezpieczeństwa Twojego samochodu i zapewnienie maksymalnej sprawności silnika.
Szybkość działania. Całkowita wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów Twojego samochodu zajmie nam jedynie 1-3h!
Szybkość działania. Całkowita wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów Twojego samochodu zajmie nam jedynie 1-3h!
Obsługa wszystkich typów skrzyń automatycznych.
Obsługa wszystkich typów skrzyń automatycznych.

90% Polaków niszczy swoją skrzynię biegów. Czy jesteś jednym z nich? 

Zapewnij swojemu silnikowi pełną moc i wybierz dynamiczną wymianę oleju!

Dlaczego musimy wymieniać olej w skrzyni biegów?

Sprawność i bezpieczeństwo Twojego silnika

wymiana oleju w samochodzie

Bezpieczna i pełna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów to usługa, której poszukuje coraz więcej osób. Ilość samochodów wyposażonych w automatyczną skrzynię biegów stale wzrasta, rośnie więc zapotrzebowanie na nowe usługi zapewniające sprawność silnika. Jedną z tych obowiązkowych czynności jest wymiana oleju, dzięki któremu silnik działa sprawnie, nie ma szarpania przy ruszaniu, a koła przekładni planetarnych, tarcze sprzęgłowe i łożyska są prawidłowo zabezpieczone.

Starzejący się olej traci swoje właściwości i nie spełnia wszystkich wymagań oraz nie zapewnia pełnego bezpieczeństwa silnikowi. Zwiększa się lub zmniejsza jego gęstość i lepkość oraz spadają właściwości smarne i myjące. Skrzynia biegów Twojego samochodu jest wtedy narażona na przyspieszone zużycie i zniszczenie. Stary, "przepracowany" olej jest przesycony brudem, co wpływa na jego zdolność absorbowania zanieczyszczeń. Pierwszymi oznakami "przepracowanego" oleju jest szarpanie, przeciąganie biegów oraz uślizgi (wtedy, gdy samochód nie przyspiesza, a obroty rosną). W krytycznych sytuacjach może również dojść do pełnej awarii. Aby nie dopuścić do takich sytuacji, należy systematycznie wymieniać olej. W tym punkcie dochodzimy do pytania, którą metodę wymiany oleju wybrać? Czy dynamiczna wymiana oleju to lepsze rozwiązanie od tradycyjnej, statycznej wymiany?

Dynamiczna czy statyczna wymiana oleju?

Zalety dynamicznej wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów Twojego samochodu

Metoda statyczna (grawitacyjna) to manualna wymiana oleju przez mechanika, który odkręca korek spustowy i czeka, aż olej wypłynie ze skrzyni, a następnie dolewa nowy olej. Wydawać by się mogło, że metoda ta zapewnia pełną wymianę oleju... Jednak w rzeczywistości wymianie podlega zaledwie 30-50% oleju z układu! W sytuacjach, gdy olej został już doprowadzony do granic swoich wytrzymałości, ryzykujemy "życie" naszej skrzyni i sprawność samochodu.

Metoda dynamiczna zapewnia głęboką wymianę oleju w układzie. Wymianie podlega 100% oleju, także ten głęboko zalegający w konwerterze, koszach sprzęgłowych, hamulcach ASB, pompie, chłodnicy oraz przekładni hydrokinetycznej.

Dynamiczną wymianę oleju w skrzyni biegów przeprowadza się za pomocą specjalistycznego, profesjonalnego urządzenia. Urządzenie to wpina się w obieg olejowy skrzyni biegów. Zużyty olej zostaje przepomowany na nowy (wraz z użyciem dodatkowych środków czyszczących i uszlachetniających). Przy okazji wymiany oleju warto zastosować tę specjalną płukankę, która zapewni czystość wszelkich zakamarków skrzyni biegów.Jak wygląda proces dynamicznej wymiany oleju?

1. Do rozgrzanej skrzyni biegów podłączamy specjalistyczne urządzenie.

2. Do starego płynu dolewamy specjalny środek, czyszczącą płukankę, która czyści układ smarowania.

3. Zużyty płyn zostaje wypchnięty (wypompowany) z układu, a jednocześnie wprowadzany jest nowy płyn. Skrzynia nie pracuje "na sucho", Twoje auto jest bezpieczne.

4. Do układu trafia 100% nowego oleju, a stary jest całkowicie usunięty. Proces wymaga zużycia kilku litrów oleju więcej niż pojemność skrzyni w celu zupełnego usunięcia oleju "przepracowanego".

5. Wymieniamy filtr skrzyni biegów.

6. Kontrolujemy poziom środków smarnych skrzyni Twojego samochodu i upewniamy się, że jest bezpieczne.

7. W ostatnim kroku adaptujemy skrzynię do nowych warunków pracy (za pomocą diagnoskopu).

Proces trwa od 1 do 3 godzin.

Dowiedz się co możemy dla Ciebie zrobić

Zwiększ sprawność silnika swojego samochodu już dziś!