Kalibracja kamery i radaru to niezbędna usługa, która pomaga zapewnić bezpieczeństwo na drodze. Zaawansowane systemy wspomagania kierowcy (ADAS) wykorzystują kamery i czujniki radarowe do wykrywania potencjalnych zagrożeń na drodze. Ostrzegają Cię lub aktywnie pomagają Ci uniknąć niebezpieczeństwa. Aby jednak zapewnić prawidłowe działanie tych systemów, należy je regularnie kalibrować.

Czemu warto skorzystać z kalibracji kamer i radarów?

Większe bezpieczeństwo
Większe bezpieczeństwo

Kamera i czujniki radarowe są kluczowymi elementami systemu ADAS i muszą być odpowiednio ustawione, aby dostarczać dokładnych informacji. Dzięki kalibracji kamer i czujników radarowych możesz mieć pewność, że system ADAS działa zgodnie z przeznaczeniem i że w pełni wykorzystujesz jego funkcje bezpieczeństwa.

Unikaj kosztownych napraw
Unikaj kosztownych napraw

Jeśli kamera i czujniki radarowe nie są prawidłowo skalibrowane, mogą nie działać odpowiednio, co może prowadzić do wypadków i kosztownych napraw w przyszłości. Regularna kalibracja kamer i czujników radarowych pozwala uniknąć tych wydatków.

Zachowana gwarancja
Zachowana gwarancja

Jeśli Twój samochód jest nadal objęty gwarancją, ważne jest, aby kamera i czujniki radarowe zostały skalibrowane przez certyfikowanego technika. Zapewni to, że gwarancja pozostanie ważna.

Zwiększona wartość odsprzedaży
Zwiększona wartość odsprzedaży

Samochód z prawidłowo skalibrowanym systemem ADAS ma wyższą wartość odsprzedaży niż samochód z wadliwym systemem.

Lepsze wrażenia z jazdy
Lepsze wrażenia z jazdy

Funkcje ADAS zostały zaprojektowane tak, aby jazda była łatwiejsza i wygodniejsza. Gdy kamera i czujniki radarowe są prawidłowo skalibrowane, możesz w pełni korzystać z zalet systemu.

Kto powinien skorzystać z kalibracji systemu ADAS?

Ta usługa jest przeznaczona dla każdego, kto posiada samochód z funkcjami ADAS. Większość nowoczesnych samochodów jest wyposażona system ADAS, który wykorzystuje kamery i czujniki radarowe, więc jeśli nie masz pewności, czy Twój samochód powinien przejść kalibrację, sprawdź instrukcję obsługi lub zapytaj jednego z naszych techników.

Kiedy korzystać z usługi kalibracji kamer i radarów?   • Zauważasz, że Twój system ADAS nie działa poprawnie. Na przykład, jeśli tempomat adaptacyjny nie utrzymuje prawidłowej prędkości lub system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu nie działa tak, jak powinien.
  • Miałeś wypadek lub wykonywałeś prace przy swoim samochodzie, które mogły mieć wpływ na położenie Twoich kamer lub czujników radarowych.
  • Chcesz mieć pewność, że Twój system ADAS działa poprawnie i że w pełni korzystasz z tych funkcji bezpieczeństwa.

W CARSERWIS do kalibracji kamer i radarów używamy dedykowanych produktów firmy TEXA. TEXA jest wiodącym producentem sprzętu diagnostycznego, a jej produkty są projektowane tak, aby były dokładne i niezawodne. Nasi technicy są przeszkoleni i certyfikowani w zakresie używania produktów TEXA do kalibracji kamer i radarów, dzięki czemu możesz mieć pewność, że Twój samochód jest w dobrych rękach. Skontaktuj się z nami już dziś!